Kategorie
Broń i akcesoria

Jaki pistolet ASG najlepiej wybrać?

Sezon wiosenno-letni jest idealnym czasem na rozgrywki ASG. Dobra jest wtedy pogoda, a człowiek ma świetne samopoczucie i więcej energii do wykonywania różnej aktywności fizycznej.

Zaawansowani gracze najczęściej zastanawiają się nad tym, jak jeszcze mogą ulepszyć swój cały arsenał. Natomiast początkujące osoby muszą podjąć trudną decyzję dotyczącą wyboru konkretnego pistoletu ASG.

Strzelba, pistolet na kulki czy karabin?

Jeśli dysponujemy dość dużym budżetem finansowym to najlepszym rozwiązaniem jest zakup kilku modeli. Pierwszy może być bronią krótką, taką jak pistolet na kulki, a drugi bronią długą, taką jak karabin.

Natomiast w przypadku kiedy nie możemy finansowo pozwolić sobie na obydwie rzeczy, to warto postawić na to, co najbardziej nam się przyda. Warto pamiętać, że karabinek ma znacznie większe możliwości, ponieważ ma pojemniejszy magazynek, może strzelać w trybie ciągłym oraz dysponuje znacznie większą mocą i zasięgiem strzelania.

Można także rozważyć zakup strzelby, które są dość tanie i mogą posłużyć zarówno do zabawy na podwórku, jak i na polu bitwy ASG. Jest to świetne rozwiązanie dla nowych użytkowników, którzy chcą sprawdzić, czy taka zabawa wejdzie im w krew.

Jaki napęd w pistolecie ASG wybrać?

Decydując się na zakup pistoletu ASG, będziemy mieć do wyboru różne rodzaje napędów, takie jak: elektryczny, sprężynowy, na CO2 i na greengas. Sprężynowy napęd najczęściej występuje w tanich pistoletach, które wykonane zostały z plastiku. Elektryczne są natomiast idealnym rozwiązaniem, gdy nie chcemy za każdym razem naciągać zamka przy strzale.

Najlepszym i najbardziej popularnym pistoletem na kulki są te z napędem na CO2 i greengas. W takich modelach wystrzał odbywa się automatycznie po naciśnięciu spustu, a ceny zaczynają się od 200 zł. Dostępne są również pistolety w cenie około 500 zł, a nawet 1000 zł.