Kategorie
Broń i akcesoria

Pierwsza replika ASG – co wybrać?

Do rozpoczęcia swojej przygody z ASG niezbędna jest replika. Wiele świeżo zainteresowanych airsoftem osób stoi przed trudnym wyborem swojej pierwszej repliki. Co warto wybrać na pierwszą replikę ASG? Sprawdźmy to!

Pistolet maszynowy ASG — uniwersalność przede wszystkim

Pistolet maszynowy ASG od taiwangun.com to świetny pomysł na pierwszą replikę z jednego prostego powodu. Pistolety maszynowe przez swoją charakterystykę niejako zmuszają do aktywnej rozgrywki pełnej przemieszczania się, podczas której początkujący gracze najszybciej zbierają niezbędne doświadczenie. Jedną z największych zalet pistoletów maszynowych ASG są małe gabaryty, zapewniające poręczność oraz łatwość przemieszczania się. Ciągły tryb ognia, połączony z dużą liczbą kulek, które mieszczą się w magazynku pistoletu maszynowego ASG, sprawiają, że repliki te idealnie nadają się do walki na krótkim i średnim dystansie, w pierwszej linii. Pistolet maszynowy to świetny wybór dla graczy zainteresowanych uczestnictwem w rozgrywkach typu CQB (Close Quarter Battles) – są to rozgrywki rozgrywane np. w budynkach, przez co zazwyczaj obowiązują na nich limity mocy. Moc pistoletów maszynowych zazwyczaj mieści się w bezpiecznym przedziale, umożliwiającym uczestnictwo w tego typu rozgrywkach. Do wad pistoletów maszynowych należy słaba skuteczność na dalekim dystansie, wynikająca między innymi z krótkiej lufy.

Karabin snajperski ASG — dla fanów walki na dalekim dystansie

Czy karabin snajperski ASG może być alternatywą dla pistoletu maszynowego ASG? Teoretycznie tak jednak, w praktyce rzadko kiedy początkujący gracze są zadowoleni z wyboru snajperki na swoją pierwszą replikę. Specyfika rozgrywki jako strzelec wyborowy wymaga bardzo dużego doświadczenia i obycia z airsoftem — rzadko kiedy początkujący osiągają satysfakcjonujące wyniki jako snajperzy. Pamiętajmy, że ASG to przede wszystkim zabawa — jeśli nie interesuje nas walka na krótkim dystansie, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy rozpoczęli swoją przygodę jako strzelcy wyborowi. Jeśli nauczymy się wykorzystywać snajperkę zgodnie z jej przeznaczeniem, z pewnością rozgrywka przyniesie nam wiele satysfakcji.