Kategorie
Outdoor

Latarka fenix ld15r – dla kogo?

Latarka fenix ld15r jest wzorowana na latarkach kątowych użytkowanych od prawie 70 lat przez członków US Army. Jest wyposażona w dwie diody, emitujące białe i czerwone światło, sterowane jednym przyciskiem zasilania. Obudowa została wykonana z odpowiednio wzmocnionego aluminium lotniczego. Całość urządzenia ma niewielkie wymiary i wagę – 70 milimetrów długości i zaledwie 40 gramów wagi (bez baterii). Metalowy klips umożliwia przypięcie latarki do elementu ekwipunku lub odzieży, a wbudowany silny magnez przymocowanie jej do dowolnej stalowej powierzchni, dzięki czemu użytkownik ma wolne ręce w trakcie korzystania z urządzenia.

Model latarki fenix ld15r ma siedem trybów pracy. Cztery poziomy jasności światła białego, z których najwyższy umożliwia emitowanie strumienia światła o jasności 500 lumenów i zasięgu 85 metrów, oraz trzy tryby światła czerwonego (jasność 4 lumeny) – stałe, sygnałowe oraz nadawanie SOS. Latarka jest wyposażona w akumulator wytrzymujący do 80 minut pracy w trybie turbo (500 lumenów), ładowany przez port micro USB, dzięki czemu może być ładowany za pośrednictwem powerbanka. Urządzenie jest odporne na upadki z maksymalnej wysokości 1,5 metra oraz zanurzenie w wodzie na głębokość 2 metrów. Jest również objęte pięcioletnią gwarancją producenta.

Dzięki swojej funkcjonalności i niewielkim rozmiarom latarka fenix ld15r dobrze nada się jako element wyposażenia na pieszą wycieczkę czy biwak na łonie natury. Zapewni źródło światła dostosowane do różnych okoliczności, a jednocześnie jest poręczna i nie zajmie wiele miejsca w bagażu. Będzie przydatna dla każdego fana survivalu.