Kategorie
Outdoor

Zestaw survivalowy w góry

Oczywiście zestaw survivalowy można skompletować zarówno samodzielnie, jak i kupić gotowy w jednej z gotowych wersji, jakie są dostępne na rynku. Odpowiedni zestaw przetrwania będzie zależny od miejsca wyprawy. To główny czynnik tego, co powinno się w nim znaleźć 

Czym jest zestaw survivalowy?

Aby zrozumieć, czym jest zestaw survivalowy z hobby4men.com, należy najpierw zdefiniować pojęcie survivalu. Ogólnie rzecz biorąc, survival jest umiejętnością przetrwania w sytuacjach awaryjnych. Głównie chodzi tutaj o przeżycie samodzielnie poza cywilizacją, bez korzystania z dóbr życia codziennego i to bez względu, czy mówimy tutaj o rekreacji, czy też o sytuacji kryzysowej. Najczęściej dochodzi do tak skrajnych sytuacji podczas wypraw górskich, a także w lesie oraz na pustkowiach.

Kiedy już uczestnik wyprawy znajdzie się w trudnej sytuacji, bez względu czy będzie to wyprawa górska,  czy wycieczka rowerowa, powinien mieć w swoim posiadaniu zestaw survivalowy. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie go w domu w razie nagłej potrzeby.

Czym więc jest zestaw survivalowy? Przede wszystkim daje on poczucie bezpieczeństwa. Zapewnia właścicielowi możliwość uzyskania ciepła, wody, tlenu, pokarmu, schronienia oraz zdrowia. Dzięki niemu człowiek jest w stanie przetrwać kilka tygodni, oczywiście umiejętnie nim zarządzając. 

Zawartość zestawu survivalowego

Bez wątpienia to nóż jest podstawowym narzędziem i powinien znajdować się w każdym zestawie przetrwania. Można zaopatrzyć się zarówno w nóż składany, jak i nóż ze stałą głownią, który jest zdecydowanie bardziej wytrzymały. 

Co daje posiadanie noża w zestawie? Oczywiście pomaga w zdobyciu i przygotowaniu jedzenia. Ponadto znacznie ułatwi zbudowanie szałasu, a także zdobyciu drewna na ognisko. Jeśli podczas wyprawy jest możliwość złowienia ryb, przyda się także do wykopania robaków na przynętę.

No dobrze. Jedzenie zostało zdobyte, drewno na ognisko jest zgormadzone, to teraz pora je rozpalić. Dobry zestaw survivalowy ma w swojej zawartości zapalniczkę lub zapałki. oraz krzesiwo. W ten oto sposób można rozpalić ognisko nie tylko dla przygotowania posiłków, ale również w celu ogrzania się i odstraszania dzikich zwierząt.

Bez wody i jedzenia nie ma szans na przetrwanie zbyt długo, dlatego też w zestawie survivalowym musi znaleźć się kilka narzędzi pomocnych w ich zdobyciu. Przede wszystkim powinien posiadać naczynie do zagotowania wody oraz tabletki do jej uzdatniania lub bidon z filtrem. Ponadto w zestawie nie może zabraknąć suszonego mięsa, herbatników, orzeszków oraz czekolady i konserw.