Kategorie
Bez kategorii

Nożyce do trawy – niewielki, ale niezastąpiony pomocnik w ogrodzie

Każdy, kto ma ogród, ma chociażby niewielki fragment trawnika. W zależności od jego wielkości, trzeba zaopatrzyć się w narzędzia do jego pielęgnacji. Mogą to być kosiarki spalinowe, elektryczne, ręczne (tak zwane kosy). Są to duże i drogie urządzenia, które pomogą w przycinaniu dużych powierzchni. Jeśli natomiast potrzebne jest docięcie trawy w trudno dostępnym miejscach lub wykonanie kosmetycznych poprawek, niezastąpione będą nożyce do trawy.

Kiedy niezbędne są nożyce do trawy?

Nożyce do trawy przydają się w każdym ogrodzie. Dzięki nim można wyrównać trawnik przy ścieżkach i rabatach, czyli wszędzie tam, gdzie większa kosiarka się nie sprawdzi. Zdarza się też, że podczas koszenia niektóre źdźbła zostaną przygniecione i dopiero po pewnym czasie stają się widoczne. Nożyce świetnie sprawdzą się w wyrównywaniu takich miejsc.

nożyce do trawy

Nożyce ręczne czy elektryczne?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów nożyc do trawy. Każdy może dobrać coś dla siebie w zależności od potrzeb i budżetu, jakim dysponuje.

Rodzaje nożyc:

  • nożyce ręczne: najmniejsze i najtańsze, nie trzeba ich ładować, są wygodne w użyciu;
  • nożyce ręczne z trzonkiem: nie obciążają stawów i kręgosłupa, można ich używać w pozycji wyprostowanej;
  • nożyce akumulatorowe: droższe niż ręczne, ale działają szybciej i nie obciążają nadgarstków;
  • nożyce akumulatorowe z trzonkiem: najwygodniejsze i najbardziej komfortowe w użyciu.

Nożyce do trawy to niezbędne akcesorium i każdego właściciela ogrodu. Sprawdź na: https://www.e-sas.pl/nozyce-do-trawy-i-krzewow.