Kategorie
Broń i akcesoria

Ochrona twarzy – jakie okulary ASG wybrać ?

Google asg to niezbędny element wyposażenia każdego uczestnika gry airsoftowej, czy to gracza, organizatora, dziennikarza czy obserwatora. Bez gogli z odpowiednim poziomem ochrony po prostu nie zostaniesz wpuszczony na boisko, a czasem także na teren wokół niego.

Bardzo ważne jest, aby używać gogli, które zapewniają pełną ochronę przed trafieniami z każdej broni airsoftowej, z każdej odległości. W celu sprawdzenia odporności soczewki, gogle są zazwyczaj ostrzeliwane z odległości punktowej z prędkością ataku 150 m/s.

Rodzaje gogli ochronnych do airsoftu

Istnieją cztery rodzaje gogli:

Okulary taktyczne to małe gogle, które zapewniają ochronę tylko oczu. Niektóre modele trudno odróżnić od zwykłych okularów przeciwsłonecznych, dlatego są uniwersalne i mogą być używane na co dzień. Takie gogle często mają luźne dopasowanie, pozostawiając szczeliny na górze i na dole, ale są bardzo kompaktowe i dobrze wentylowane.

Balistyczne – czyli okulary maskujące. Szerokie gogle, które całkowicie otaczają oczy i chronią je ze wszystkich stron. Gorsza pod względem wentylacji, ale zapewnia lepszą ochronę. Mocuje się je na głowie za pomocą tekstylnej gumki.

O przyczynach zamglenia i sposobach walki z nim można przeczytać w tym artykule.

Okulary przeciwsłoneczne Slim fit z metalową siatką. Doskonały i wszechstronny model. Ich główną zaletą jest kompaktowość i brak zamglenia w ogóle. Wadą tych gogli jest to, że teoretycznie piłki mogą kłuć o siatkę. Również postrzeganie otoczenia przez gogle jest specyficzne i niektórym graczom trudno się do tego przyzwyczaić.

Okulary z szerokimi oczkami mają te same zalety i wady co modele z wąskimi oczkami. Główna różnica polega na tym, że szerokie modele mają taki sam kształt jak okulary balistyczne – sprawdź szczegóły – link.

Kolor soczewki – google asg

Okulary z przezroczystymi soczewkami mogą mieć jeden, lub kilka (jeśli soczewki są wymienne) kolorów:

  • ciemny;
  • przezroczysty;
  • żółty;
  • odblaskowe;
  • brązowy.

Kolor soczewki wpływa na to, jak postrzegasz swoje otoczenie. Przezroczysty kolor, na przykład, nie daje nic szczególnego i pozwala zobaczyć wszystko takim, jakim jest. Ciemna soczewka chroni oko przed odblaskami słonecznymi, co jest przydatne przy słonecznej pogodzie, ale pogarsza widoczność w ciemnych pomieszczeniach i w godzinach nocnych. Żółta soczewka sprawia, że otoczenie jest bardziej kontrastowe i jaśniejsze.